Główna » Konkursy satyryczne 2020, WSZYSTKIE WPISY

KONKURS NA “JESIENNE HAIKU”

Autor: admin dnia 19 Listopad 2020 Brak komentarzy

Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach ogłasza Konkurs na “Jesienne haiku”.

Na Konkurs  należy przesłać teksty na adres organizatora (gok.krzepice@op.pl).

Warto, bo przygotowano atrakcyjne nagrody. A w konkursie może wziąć udział każdy – niezależnie od wieku.

Organizatorzy wyjaśniają: Co to jest to haiku? Dla tych, którzy się już z tą japońską formą poetycką zetknęli, jest to oczywiste i intuicyjnie wyczuwalne. Co z pozostałymi? No cóż, przykłady tej krótkiej i specyficznej formy literackiej można bez trudu i w wielkich ilościach znaleźć w internecie. Można się więc rozeznać w istocie sprawy i poszukać inspiracji. Jak zachęca GOK, warto obserwować przyrodę, zdobyć się na refleksję i ująć ją w góra kilkunastu słowach. Byle celnie i ciekawie. Bez żadnych rymów. Haiku to takie malowanie słowem, takie liryczne obrazy bez potrzeby zaburzania ich równomiernym „turkotem” rymu. Zresztą… w internecie łatwo o przykłady, by zobaczyć, w czym rzecz.

Czas na udział w konkursie jest do 22 listopada 2020 r.

Do tej daty mejl uczestnika konkursu musi być już w skrzynce GOK-u.

Przesyłając haiku na adres: gok.krzepice@op.pl , w treści maila należy zawrzeć następujące zgody:

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH UCZESTNIKA KONKURSU

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych/ danych osobowych mojego niepełnoletniego dziecka dla potrzeb niezbędnych do realizacji celów zgodnych z zasadami konkursu „Jesienne haiku”, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach.

ZGODA NA PUBLIKACJĘ KONKURSOWEGO HAIKU

Wyrażam zgodę na nieodpłatne publikowanie mojego haiku/ haiku mojego dziecka na stronie Facebook Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach, na stronie Krzepice.pl oraz na udostępnianie haiku redakcjom lokalnych gazet.

O szczegóły zawsze można telefonicznie dopytać w GOK-u.

Organizatorzy informują, że „Jesienne haiku” stanowi początek cyklu. Kto teraz przygotuje haiku tematycznie związane z jesienią, będzie mógł brać udział w kolejnych odsłonach konkursu. No i na końcu może będzie mógł na półce postawić sobie tomik z konkursowymi haiku – w tym także własnego autorstwa.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.