Główna » Humoreski i opowiadania, WSZYSTKIE WPISY

ZBIGNIEW PIKUŁA – UTWÓR- II MIEJSCE W TURNIEJU LITERACKIM W KATEGORII TEKSTY PROZATORSKIE W RAMACH XXIV OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU SATYRY „ O ZŁOTĄ SZPILĘ” 2021

Autor: admin dnia 2 Listopad 2021 Brak komentarzy

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SATYRY „ O ZŁOTĄ SZPILĘ” 2021

TURNIEJ LITERACKI

TEKSTY PROZATORSKIE

II MIEJSCE

ZBIGNIEW PIKUŁA

Kronika wypadków — humoreska

Na drodze wojewódzkiej nr 734 kierujący samochodem marki Opel Astra będąc pod wpływem rozdwojenia emocjonalnego nieoczekiwanie zjechał prawą dłonią na lewe kolano podróżującej z nim pasażerki, w efekcie doszło do nagłego przemieszczenia samochodu z drogi wojewódzkiej na nieutwardzoną drogę leśną.

Indagowany przez nas o to Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, czy często dochodzi do tak nieoczekiwanych zdarzeń drogowych, poprosił by to pytanie skierować do Dyrekcji Lasów Państwowych. Rzecznik Dyrekcji Lasów Państwowych potwierdził, że niestety często zdarzają się w tej okolicy przypadki nielegalnego wyrębu.

Z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich wypowiedział się, że nie widzi w takim postępowaniu nic nadzwyczajnego — obywatel i natura mają swoje prawa.

Lider partii rządzącej oświadczył natomiast, że takie zachowania są mu całkowicie obce i dotyczy to zarówno prowadzenia samochodu jak i tych drugich czynności.

Pewna europosłanka, dawniej pełnomocnik rządu ds. korupcji oznajmiła, że domniemanie przekupstwa w Dyrekcji Lasów Państwowych w krótkim czasie postarzało ją biologicznie o ok. 15 lat.

Prezydent Francji Emmanuel Macron stwierdził jednoznacznie, że Polacy w tych sprawach w dalszym ciągu są jeszcze w lesie…

Szefowa Europejskiego Koła Gospodyń kanclerz Angela Merkel powiedziała, że takie zachowania nie są jej obce. Z tym, że działo się to bardzo dawno temu i zdarzenie miało miejsce nie w oplu lecz w trabancie, a kierowca był niedowidzący i jak wykazało późniejsze śledztwo nie działał w zamiarze bezpośrednim.

Zapytany także o to prezydent Władimir Putin oświadczył, że skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 734 z drogą leśną nie ma dla Rosji strategicznego znaczenia, a lekko niedosłysząca już królowa Elżbieta II dodała, że wszystkie pamiątki z tamtego okresu książę Filip zabrał do grobu.

Zapytany przez nas o to Piotr Żyła powiedział, że jak przelatuje nad lasami to zwykle gogle zachodzą mu – parą… Natomiast trener reprezentacji Polski w piłce nożnej – Paulo Sousa stwierdził, że od dawna poszukuje właśnie tak obrotnego napastnika.

Były prezes PSL Waldemar Pawlak oświadczył, że popiera wszelkie działania mające na celu wzrost pogłowia zwłaszcza na terenach wiejskich.

Językoznawca prof. Jan Miodek uznał, że użycie w tym miejscu słowa „pogłowie” przez p. Pawlaka uważa co najmniej za niefortunne.

Jeden z przywódców Al — Kaidy, Dżamal al-Fadl był oburzony gdy się o tym dowiedział i stwierdził, że kierowca powinien wysadzić pasażerkę w innym miejscu, a Bill Clinton — tylko się uśmiechnął i zamknąwszy oczy zacząć marzyć o – owalnym samochodzie

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.