Główna » Laureaci konkursów satyrycznych 2010, WSZYSTKIE WPISY

VIII Jesienny Jarmark Wsi Zachodniopomorskiej „Złota Dynia”

Autor: admin dnia 7 Styczeń 2011 Brak komentarzy

23 września 2010

VIII Jesienny Jarmark Wsi Zachodniopomorskiej „Złota Dynia”

Dzięki uprzejmości organizatorów zamieszczam dziś dla Państwa informację o VIII Jesiennym Jarmarku Wsi Zachodniopomorskiej „Złota Dynia”, który odbył się 19 września 2010 roku w niedzielę w Morzyczynie.
Teren wokół amfiteatru w tym dniu zmienił się w prawdziwy jarmark. Dynie opanowały niemal każdy metr kwadratowy. Po raz kolejny Jesienny jarmark przyciągnął tłumy zwiedzających. Można było podziwiać rękodzieło ludowe i artystyczne, posmakować regionalnych specjałów. Wystawcy mieli okazję sprawdzić się w licznych konkursach.

Rafał Tyburski z Dobrzan był największym triumfatorem VIII Jesiennego Jarmarku Wsi Zachodniopomorskiej, który odbył się w niedzielę w Morzyczynie. Wyhodował dynię ważącą 375 kg.
Imprezę zorganizowali wspólnymi siłami przedstawiciele gminy Kobylanka oraz Koła Gospodyń Wiejskich Sołectwa Morzyczyn – Zieleniewo. Przez cały dzień na terenie amfiteatru i promenady nad jeziorem Miedwie wszystko kręciło się wokół dyni.

Sława tej imprezy rozeszła się po całej Polsce. Świadczy o tym konkurs poetycki „Z dynią w roli głównej”, który redakcja „Dziennika Stargardzkiego” zorganizowała wspólnie z pomysłodawcami imprezy. Otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń, w tym poematy, fraszki i limeryki na temat dyni. Zgłoszenia dotarły do nas aż z Inowrocławia, Kalisza Pomorskiego, a nawet z Suwałk. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo : Jan Migielicz z Leska oraz Grzegorz Lewkowicz z Gdyni , drugie – Jadwiga Łosiewicz, Radosław Łosiewicz, Maria Pyra (stali bywalcy Morzyczyna) oraz Tadeusz Charmuszko z Suwałk, trzecie – Bolesława Kazimiera Płachta z Kalisza Pomorskiego i Krzysztof Moryl z Morzyczyna. Wyróżnienia otrzymali: Joanna Szymoniak, Amelia Przybył, Katarzyna Czerkawska z Marianowa, Olimpia Janiszewska ze Stargardu, Jolanta Rakowska z Reptowa, Beata Bujakowska z Łodzi oraz Bożena Marianowska z Inowrocławia. O Konkursie poetyckim piszę dodatkowo w odrębnym miejscu.

W konkursie na największą dynię zwyciężył Rafał Tyburski z Dobrzan, który wyhodował dynię o wadze 375 kg. Nie brakowało smakołyków. Komisja długo próbowała pyszności i głowiła się, komu przyznać nagrodę w konkursie kulinarnym.

 Nagrody za najlepsze babskie stoisko podczas VIII Jesiennego Jarmarku Wsi Zachodniopomorskiej wręczył starosta stargardzki Waldemar Gil. Zwyciężyło KGW z Sulina. Drugie miejsce zajęło stoisko KGW sołectwa Morzyczyn, trzecie przypadło paniom z KGW w Krzywnicy (gm. Stara Dąbrowa).

Jak wiadomo, najlepszy wypoczynek odbywa się przy muzyce, dlatego Jarmarkowi towarzyszyły liczne koncerty. Wystąpiły zespoły ludowe: Kalina z Kobylanki, Chabry ze Stargardu, Jezioranki z Krzemienia, Warniczanki z Warnic, Wełtynianki z Wełtynia, Kapela Ludowa Sami Swoi z Morzyczyna, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej Ina oraz zespół Happy End.

Organizatorzy nie zapomnieli o tych, którzy potrzebują pomocy. PCK przeprowadziło akcję poboru krwi.

Do zobaczenia za rok.

Al Za

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.