Główna » Laureaci konkursów satyrycznych 2011, WSZYSTKIE WPISY

V Międzynarodowy Konkurs Literacki “Nie-Do-Rzeczki” rozstrzygnięty

Autor: admin dnia 3 Styczeń 2012 Brak komentarzy

Specjalnie dla Portalu Satyrycznego Migielicz.pl, prosto ze Zgorzelca relację z rozstrzygnięcia V Międzynarodowego Konkursu Literackiego “Nie-Do-Rzeczki” , zorganizowanego przez Zgorzelecki Dom Kultury
i rozstrzygniętego w grudniu 2011 r.,
przygotował i przesłał
Grzegorz Żak.

Protokół z kolejnego już, piątego Międzynarodowego
Konkursu Literackiego o nagrodę Nie-Do-Rzeczki

W grudniowe wczesne acz pogodne popołudnie, wśród wiatru powiewów porywistych, (szczęściem że na zewnętrzu szczerym polem zwanym u Reymonta), zasiadłwszy przy herbacie w sali kasetonowej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, jury w składzie : Maria Kret, Sylwia Olszak, Beata Zygmuntowicz i Grzegorz Żak ustaliło iż: poziom był, ale jak wysoki, to nie doprecyzowało.

Po czym, siorbiąc sobie kulturalnie herbatkę (co znamienne w czasach kryzysu – bez cukru) przyznało następujące nagrody:

w kategorii niepoważnej

wyróżnienie dla Klaudii Kadłuczki.

W tejże samej kategorii trzecie miejsce dla panów Andrzeja Świderskiego
(z sugestią, by rzecz nie raz i nie dwa ze sceny tu i tam odczytał) i Jerzego R. Szulca (z adnotacją – także za tekst poważny).

Drugie miejsce dla panów, zresztą dobrych kolegów sobie nawzajem - Radosława Kolago i Łukasza Chwałko – pierwszemu za konsekwentną precyzję, drugiemu za precyzyjną konsekwencję) ,

natomiast pierwsze miejsce w kategorii niepoważnej dla Klaudii Soczomskiej, z gratulacjami szczerymi, jako, że to już nie pierwszy raz.

Tu jury zwróciło uwagę, że parytet został zachowany, zwyciężczyni mogłaby rozwinąć swój pomysł i zyskać sławę i profity, a potem podzielić się dochodami w uczciwym procencie (w ramach odwdzięki za motywowanie).

W kategorii poważnej

jury zastanawiało się ciut dłużej i uznało, iż wyróżni Arona Jędrzejczyka za “erotyk majowy”,

drugą nagrodę przyzna za całokształty panom Marcinowi Baranowi i anonimowemu z jakichś powodów Janowi K.

Pierwszą natomiast i jednogłośną nagrodę, zwaną dalej Grand Prix przekaże Krzysztofowi Pietrzakowi za horror “Poletko Gawronikowej”. Oczywiście, że z gratulacjami, boć to już nie pierwszy raz.

Dopijając herbatę bez cukru jury policzyło, iż prac wpłynęło w sumie 25,
w tym 3 po niemiecku,
przez co międzynarodowość konkursu została potwierdzona, acz odpowiednia korekta do regulaminu zostanie wprowadzona, jako że my co prawda wszystko fersztejen, ale nicht alles.

W każdym razie wiać nie przestało porywiście.
O czym z precyzją meteorologa zawiadamia w imieniu jury

Grzegorz Żak

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.