Główna » Julian Tuwim, Konkursy satyryczne 2013, WSZYSTKIE WPISY

Konkurs na utwór muzyczny „Tuwim”

Autor: admin dnia 12 Czerwiec 2013 Brak komentarzy

Dom Literatury w Łodzi ogłasza konkurs na utwór muzyczny oparty na tekście Juliana Tuwima.

Na konkurs można przesyłać utwory muzyczne oparte na tekstach Juliana Tuwima.

Propozycje należy nadsyłać mailowo lub pocztą tradycyjną w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca 2013 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Główna nagroda w konkursie, to 10.000 zł oraz realizacja teledysku do utworu Tuwimowego!!!

Przewidziane są również nagrody rzeczowe.

Konkurs na utwór muzyczny oparty na tekście Juliana Tuwima

Regulamin

1. Celem konkursu jest promocja twórczości Juliana Tuwima w związku z obchodami Roku Tuwima 2013.

2. Organizatorem konkursu jest Dom Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17, 90-056 Łódź).

3. Współorganizatorami konkursu są: Klub DOM (ul. Piotrkowska 138/140) oraz Radio Łódź.

4. Na konkurs można przesyłać utwory muzyczne oparte na tekstach Juliana Tuwima.

5. Konkurs jest otwarty dla wszystkich zespołów, wszelkich gatunków muzycznych – zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

6. Prezentowane utwory nie mogą propagować treści sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawnymi i zasadami współżycia społecznego. Propozycje muzyczne niespełniające tego punktu regulaminu oraz naruszające prawa autorskie osób trzecich zostaną odrzucone.

7. Konkurs przebiega w trzech etapach.

a) W pierwszy etapie zespoły przesyłają mailowo plik muzyczny z utworem opartym na tekście Juliana Tuwima oraz inne pliki muzyczne (lub linki) pokazujące dorobek grupy. W mailu musi znaleźć się również wypełniona karta zgłoszeniowa oraz zdjęcie zespołu. Całość należy przesłać na adres kontakt@rok-tuwima.pl do 30 czerwca 2013 r. W tytule maila należy napisać „Konkurs muzyczny”. Propozycje można również przesyłać zapisane na płycie CD lub DVD na adres: Dom Literatury w Łodzi, ul. Roosevelta 17, 90–056 Łódź lub składać osobiście w sekretariacie Domu Literatury, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00–18.00. Na kopercie należy napisać „Konkurs muzyczny”. Koszty wysyłki pracy ponosi autor.

b) Drugi etap polega na cyklu koncertów – przesłuchań organizowanych w połowie lipca i połowie sierpnia 2013 r. na otwartej scenie na terenie OFF Piotrkowskiej (w razie niepogody – w Klubie DOM) wyselekcjonowanej grupy finałowej. Każdy zespół prezentuje trwający od 25 do 60 minut set, w którym pojawi się utwór oparty na tekście Juliana Tuwima.

c) Trzeci etap – finałowy – odbędzie się 12 września 2013 r. na otwartej scenie na terenie OFF Piotrkowskiej (w razie niepogody – w Klubie DOM). W jego trakcie zostaną wręczone nagrody oraz wystąpią laureaci konkursu.

8.) Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykorzystania utworów konkursowych we wszystkich materiałach promocyjnych, na wszystkich możliwych polach eksploatacji (telewizja, radio, internet, urządzenia mobilne), w związku z Rokiem Tuwima 2013, także w przyszłych latach, również we fragmentach, bez dodatkowego wynagrodzenia.

9) Na każdym etapie konkursu oceny nadesłanych utworów dokona specjalnie w tym celu powołane jury. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 zł. Ponadto, do jego utworu,  opartego na tekście Juliana Tuwima, zostanie zrealizowany teledysk. Przewidziane są również nagrody rzeczowe dla pozostałych nagrodzonych.

10.  Organizator konkursu zapewnia nagłośnienie i akustyka (według ridera zespołu), nie zapewnia backline’u.

W razie pytań i wątpliwości prosimy kontaktować się z Marcinem Bałczewskim
– tel. 42 636 68 38, e-mail: kontakt@rok-tuwima.pl.

Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Karta zgłoszeniowa Konkurs na utwór Tuwim

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.