Główna » Henryk Cebula, RYSUNKI!!! RYSUNKI!!!, WSZYSTKIE WPISY

Rysunki Henryka Cebuli – Zwycięzcy VII Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego “Biały Miś”

Autor: admin dnia 25 Styczeń 2012 Jeden komentarz

Portal Satyryczny Migielicz.pl przedstawia Państwu rysunki Henryka Cebuli z Przeworska, zwycięzcy  VII Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego “Biały Miś” 2011 w Radzyniu Podlaskim, w kategorii “prac rysunkowych”.

Henryk Cebula – urodził się w 1953 r. w Sieniawie. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu, ukończył wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Mieszka w Przeworsku, gdzie rzeźbi, maluje, rysuje karykatury, publikuje rysunki
Zadebiutował w rzeszowskim Prometeju w roku 1976. Jest nauczycielem przedmiotów plastycznych, organizatorem wielu plenerów malarskich dla młodzieży. Uczestnik warsztatów artystycznych ogólnopolskich i międzynarodowych.
Organizator ogólnopolskiego konkursu na rysunek satyryczny dla młodzieży szkół plastycznych „Ochrona Środowiska Naturalnego Człowieka” – patronat Centrum Edukacji Artystycznej i Ministerstwa Kultury.
Swoją twórczość prezentował  m.in. w NIE, Twoim Dobrym Humorze, Radarze, Szpilkach, Karuzeli oraz Profilach.
Henryk Cebula to wielokrotny juror Ogólnopolskich i regionalnych konkursów plastycznych. Przez prezydenta RP, został odznaczony „Brązowym Krzyżem Zasługi” oraz Złotą odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Sztuki.Odznaczony przez kapitułę miasta Jarosław („Jarosławiem”) oraz miasta Przeworsk(„Ratuszem”) za szczególne osiągnięcia w działalności artystyczno – kulturotwórczej. Przez Muzeum Karykatury i S.P.A.K w Warszawie „Erykiem” oraz „Srebrną Szpilką” przez redakcję „Szpilki”.
Na koncie posiada ponad 105 nagród i wyróżnień które zdobył w kraju jak i za granicą.
Jest autorem 95 wystaw indywidualnych i uczestnikiem ponad 760 wystaw zbiorowych, wice-prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury w latach 1997- 2001

HENRYK CEBULA

KONKURS SATYRYCZNY “BIAŁY MIŚ”

I MIEJSCE

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Jedna odpowiedź do wpisu “Rysunki Henryka Cebuli – Zwycięzcy VII Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego “Biały Miś””

  1. Tadeusz mówi:

    Ekstraklasa!!!