Główna » Konkursy satyryczne 2010, WSZYSTKIE WPISY

Konkurs literacki o nagrodę „Nie-Do-Rzeczki”

Autor: admin dnia 22 Październik 2010 Brak komentarzy

 

wtorek, 05 październik 2010
Kolejna edycja konkursu literackiego o nagrodę „Nie-Do-Rzeczki” pod patronatem MDK Zgorzelec rozpoczęta. Do wygrania cenne nagrody finansowe. Więcej w regulaminie.
 
MDK ZGORZELEC ma zaszczyt ogłosić:
IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS LITERACKI
„O NAGRODĘ NIE – DO – RZECZKI”.REGULAMIN KONKURSU1. Konkurs jest kierowany do twórczej młodzieży, która nie przekroczyła podeszłego wieku 88 okrągłych lat ziemskich i jest oficjalnie zameldowana w powiecie zgorzeleckim lub w Goerlitz. 2. Konkurs obejmuje dziedzinę twórczości literackiej w dwóch kategoriach:
a) Tekst poważny.
b) Tekst niepoważny.
w dowolnych krótkich formach wypowiedzi: wiersze, opowiadania, humoreski, fraszki, skecze itp. oraz o dowolnej tematyce. Każdy autor wedle własnego uznania decyduje samodzielnie, do której kategorii zaliczyć swój tekst, pamiętając jednakowoż o zasadzie „o rzeczach poważnych nie można mówić poważnie”. W tym roku dodatkowo premiowane będą utwory z regionem zgorzeleckim w tle.3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora nigdzie dotąd nie publikowanych w formie pisemnej i nie nagradzanych utworów (zestawu utworów) w formie maszynopisu lub wydruku komputerowego w objętości nie przekraczającej 3 stron znormalizowanego maszynopisu (wydruku) w trzech egzemplarzach. Można też przesłać utwory pocztą elektroniczną na adres: niedorzeczki@zgorzelec.com

4. Jeden Autor może przysłać tylko jeden zestaw utworów – z dopiskiem, do jakiej kategorii kwalifikują się powyższe.

5. Do prac należy dołączyć dane identyfikujące Autora: imię, nazwisko, dokładny adres, wiek, telefon kontaktowy, ew. adres poczty e-mail. Mile widziane informacje o dotychczasowych osiągnięciach twórczych.

6. Prace należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 21. 11. 2010 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

MDK Zgorzelec
ul. Parkowa 1
59-900 Zgorzelec

Lub na wspomniany wcześniej adres internetowy: niedorzeczki@zgorzelec.com

7. Oceny nadesłanych utworów dokona powołane przez organizatora profesjonalne jury. Ogłoszenie wyników nastąpi na „Mikołajkach Literackich” 5 grudnia 2010 r. Laureaci zostaną powiadomieni o imprezie przy pomocy wszelakich dostępnych środków przekazu.

8. Nagrody. Pula nagród w tegorocznym konkursie wyniesie około 1000 złotych polskich. Przewidziane są wyróżnienia. Organizator zastrzega sobie możliwość zupełnie nieoczekiwanego rozdziału nagród.

9. Laureaci na wręczenie nagród przyjeżdżają na koszt własny.

Wszelkich dodatkowych informacji można zasięgnąć drogą e-mailową pod po raz trzeci już powtarzanym w tym regulaminie adresem: niedorzeczki@zgorzelec.com lub grzegorz.zak@zgorzelec.com

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.