Główna » Laureaci konkursów satyrycznych 2016, WSZYSTKIE WPISY

KONKURS LITERACKI “CUDOWNE LATA-KLIMATY NASZEGO DZIECIŃSTWA” ROZSTRZYGNIĘTY

Autor: admin dnia 7 Styczeń 2017 Komentarzy: 2

W dniu 19 grudnia 2016 r. ogłoszono wyniki Konkursu literackiego „Cudowne lata – klimaty naszego dzieciństwa” organizowanego w ramach zadania pt. „Odradzamy się w następnym pokoleniu” przez Gminę Bielsko-Biała.

Konkurs został ogłoszony w październiku 2016 roku przez  Stowarzyszenie Akademii Seniora mające swoją siedzibę w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz  w Bielsku- Białej.

Ogółem na Konkurs wpłynęło 10 prac, w tym 6 spoza Bielska-Białej.

Jury w składzie:

1. Maria Grzywa
2. Barbara Ostrawska – Belter
3. Ewa Kobierska

przeczytało wszystkie prace, jednak laureatów wyłoniło i nagrodziło wyłącznie spośród autorów – mieszkańców Bielska-Białej.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Teresa Chojnacka

II miejsce: Maria Cyran

III miejsce ex aequo: Zofia Biedroń i Adam Józefiak

Jury postanowiło do autorów prac nadesłanych spoza Bielska-Białej wysłać listy z podziękowaniem za zainteresowanie konkursem, a dedykowany Akademii Seniora wiersz Zygmunta Królaka pt.” Wcześniej urodzeni” został opublikowany na stronie internetowej Akademii.

Komentarz  Redakcji Portalu Migielicz.pl:

Jury powołując się na regulamin konkursu (do wglądu na stronie Migielicz.pl) postanowiło przyznać nagrody tylko uczestnikom z Bielska-Białej pomimo tego, że żadnego ograniczenia co do wzięcia udziału w wymienionym regulaminie nie zamieszczono!?

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Odpowiedzi: 2 do wpisu “KONKURS LITERACKI “CUDOWNE LATA-KLIMATY NASZEGO DZIECIŃSTWA” ROZSTRZYGNIĘTY”

  1. JANUARY mówi:

    SZANOWNY REDAKTORZE, CENIĘ SOBIE PAŃSKI PORTAL. STOWARZYSZENIE AKADEMII SENIORA Z BIELSKA BIAŁEJ ZORGANIZOWAŁO KONKURS WG POWYŻSZEJ TREŚCI. NAGRODZIŁO TYLKO, TU CYTAT JURY:”przeczytało wszystkie prace, jednak laureatów wyłoniono i nagrodzono wyłącznie spośród autorów – mieszkańców Bielska-Białej, zgodnie z kryteriami konkursu”. PROSZĘ WYJAŚNIĆ, CZY KONKURS BYŁ TYLKO OGRANICZONY DLA MIESZKAŃCÓW BIELSKA-BIAŁEJ. WG MNIE, WG PRZEDSTAWIONEGO POWYŻEJ REGULAMINU, A TAKŻE ORYGINAŁU REGULAMINU NA STRONIE INTERNETOWEJ STOWARZYSZENIA AKADEMII SENIORA Z BIELSKA BIAŁEJ KONKURS BYŁ DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH.W REGULAMINIE NIE MA ŻADNYCH OGRANICZEŃ. UWAŻAM WERDYKT KOMISJI ZA KRZYWDZĄCY DLA UCZESTNIKÓW SPOZA BIELSKA BIAŁEJ, A TAKŻE DLA PORTALU “MIGIELICZ”

  2. Tadeusz mówi:

    Szczerze mówiąc nie bardzo się dziwię werdyktowi. Sam spotkałem się z podobnym traktowaniem w innych konkursach.Nagrody rozdawane są wśród znajomych bez względu na poziom literacki.