Główna » Konkursy satyryczne 2022, WSZYSTKIE WPISY

KONKURS „Mała forma poetycka. OBUDŹ FRASZKĘ!”

Autor: admin dnia 26 Kwiecień 2022 Brak komentarzy

REGULAMIN KONKURSU

„Mała forma poetycka. OBUDŹ FRASZKĘ!”

V edycja GRY LITERACKIEJ DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Ogłoszenie konkursu: 22 kwietnia 2022

Składanie prac: do 7 maja 2022

Głosowanie na Facebooku: 16 – 22 maja 2022

Finał konkursu: 30 maja 2022

Uczestnicy konkursu

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży i osób dorosłych. W konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i przedstawiciele organizatora konkursu, jak również członkowie ich rodzin.

Jaki ma być wiersz?

Czekamy na 4 fraszki na dowolny temat, bez ograniczeń wersowych.

Fraszki to literackie drobiazgi wierszem. Bawiąc – dają do myślenia. Im krótsze, tym lepsze, choć przemyślana puenta niektórych wymaga nieco dłuższej formy.

Siła wartościowej fraszki tkwi w jej nieustannej aktualności.

Proste słowo

Słowa kunsztowne, słowa piękne bledną
Wobec prostego, które trafia w sedno.

Na fraszkę

Ględziarzy złości,
Że wielkość w twej małości.
(Jan Sztaudynger)

Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia prac, które nie spełniają kryteriów przedstawionych w regulaminie, są sprzeczne z prawem lub naruszają powszechne zasady współżycia społecznego.

Jak przesłać utwory do konkursu?

Wiersze należy przesłać do 7 maja na adres: czytelnia@biblioteka.lebork.pl w temacie wpisując GRA LITERACKA DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH lub dostarczyć bezpośrednio do biblioteki.

Niezbędne dane: imię i nazwisko uczestnika, numer telefonu.

Wybór najciekawszego wiersza i głosowanie na Facebooku

Komisja powołana przez bibliotekę wybierze najciekawszy utwór, którego autor otrzyma nagrodę główną. Poezja zostanie opublikowana na www.facebook.com/Biblioteka.Lebork

Od 16 do 22 maja na Facebooku będzie można zagłosować na wybrane wiersze poprzez kliknięcie „Lubię to!”.

Autor wiersza z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę specjalną.

Uwaga:

Wydarzenie nie jest w żaden sposób sponsorowane, popierane ani przeprowadzane przez Portal Facebook, ani z nim związane. Portal Facebook jest w pełni zwolniony z odpowiedzialności przez
każdego uczestnika. Portal Facebook nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowy przebieg wydarzenia. Wszelkie roszczenia związane z wydarzeniem należy kierować wyłącznie do organizatora konkursu.

Nagrody

Nagroda główna oraz nagroda specjalna to nagrody rzeczowe oraz roczny abonament na wypożyczanie gier planszowych. Pozostałe nagrody lub wyróżnienia to nagrody rzeczowe oraz półroczny abonament na wypożyczanie gier planszowych. Wypożyczalnia gier planszowych mieści się w Dziale dla Dzieci i Młodzieży na I piętrze.

Finał

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 30 maja (szczegóły podamy w późniejszym terminie).

Uczestnictwo w konkursie wiąże się z przekazaniem nieodpłatnie praw autorskich do prac Organizatorowi (art. 50 Ustawy z dnia 4.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).
Zgłoszenie wierszy na Konkurs jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego regulaminu i wyrażeniem zgody przez ich autora na wykorzystanie ich nieodpłatnie przez Organizatora w celach
promocyjnych. Jednocześnie wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku uczestnika Konkursu do celów przeprowadzenia Konkursu zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych.

Organizator konkursu

Miejska Biblioteka Publiczna
Czytelnia Naukowa

ul. Armii Krajowej 16
84-300 Lębork
Kontakt: Małgorzata Gleske
T: 598622307
E: czytelnia@biblioteka.lebork.pl

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


pięć × = 20