Główna » Konkursy satyryczne 2022, WSZYSTKIE WPISY

„Lata 80. – tamte dni, tamte lata”− konkurs literacki dla seniorów

Autor: admin dnia 18 Lipiec 2022 Brak komentarzy

Krakowianie 60+, którzy dobrze pamiętają lata 80. ubiegłego stulecia i mieliby ochotę podzielić się swoimi wspomnieniami, mogą wziąć udział w pierwszej edycji organizowanego przez miasto konkursu literackiego „Lata osiemdziesiąte – tamte dni, tamte lata”.

To pierwsza edycja inicjatywy – przygotowana i realizowana przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia (w którym funkcjonuje referat ds. seniorów) oraz Annę Okońską-Walkowicz, pełnomocnika prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej.

Lata 80. XX w. to schyłek epoki komunizmu i rodzenie się nowego porządku społecznego. To czas walki: Solidarność, strajki, stan wojenny i okrągły stół. To trudna codzienność: puste sklepy, kartki żywnościowe, talony na benzynę i kolejki po wszystko. To również młodość wielu z nas: nauka, pierwsza miłość, spacery pod gwiazdami, rodzina i troska o dzieci. Luksusem na miarę tamtych dni były wyroby czekoladopodobne, wczasy zakładowe, dżinsy z Pewexu, samodzielne mieszkanie, regały na raty, książka i przekazywana pomimo cenzury prawda. Każdego z nas lata 80. spotkały na innym etapie życia. Dla jednych było to czas walki, dla innych wchodzenie w dojrzałość. Ocalmy od zapomnienia tamte dni, podzielmy się nimi ze sobą i z kolejnymi pokoleniami czytamy w regulaminie konkursu.

Konkurs adresowany jest do osób w wieku 60 +, zamieszkałych w Krakowie.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie tekstu, nigdzie wcześniej niepublikowanego i nienagradzanego w innych konkursach. Tekst powinien być polskojęzyczny, oryginalny i w żadnej swej części nie może stanowić plagiatu.

Objętości tekstu to maksymalnie: 4 strony maszynopisu, 18.000 znaków, czcionka Times New Roman, wielkości 12 pkt, wliczając znaki białe typu spacja, akapit i inne.

Zgłoszenie konkursowe należy przesłać wyłącznie w formie elektronicznej na adres: piszmywiec@gmail.com

Termin nadsyłania tekstów upływa 1 września 2022 r.

Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać trzy dokumenty:

 pierwszy zawierający tekst podpisany tylko i wyłącznie godłem / pseudonimem, (format dokumentu DOCX/ DOC lub PDF)

 drugi zawierający godło, imię i nazwisko autora, numer telefonu, adres do korespondencji, e-mail, (format dokumentu DOCX/ DOC, lub PDF)

 trzeci – oświadczenie i zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Na konkurs należy przesłać tekst nigdzie wcześniej nie opublikowany, ani też nie nagrodzony w innym konkursie, w którym uczestnicy podzielą się swoimi wspomnieniami z lat 80. XX w. Tekst należy przesłać do 1 września 2022 r. na adres: piszmywiec@gmail.com wraz z wypełnionym oświadczeniem, które można pobrać tutaj [PDF]. Także na adres piszmywiec@gmail.com można kierować pytania dotyczące konkursu.

Regulamin konkursu tutaj [PDF].

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 14 grudnia 2022 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków podczas Koncertu dla Seniorów.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Zostaw odpowiedź:

XHTML: Możesz używać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


7 + sześć =